2013. gada 17. sept.

Aicinām uz Jauno grāmatu dienu

Cien.lasītāj!
27. septembrī Viļānu pilsētas bibliotēkā tiks rīkota Jauno grāmatu diena. Jūs gaidīs liels un daudzveidīgs jauno iespieddarbu klāsts.
Lūk, īss ieskats par dažiem izdevumiem.
ROBINS ŠARMA ir viens no visvairāk lasītajiem autoriem pasaulē. Viņa spalvai pieder vienpadsmit bestselleri. Daži ir arī mūsu bibliotēkā. Šajā jauno grāmatu dienā jums būs pieejamas vēl 2  autora grāmatas "Slepenās vēstules no mūka, kurš pārdeva savu ferrari" un "Līderis bez titula".


Pirmā grāmata sniedz interesantas atklāsmes par to, kā iegūt savu personības spēku, būt patiesam pret sevi un nebaidīties izdzīvot sapņus.Sižeta gaitā galvenais varonis ceļo apkārt pasaulei, lai savāktu dzīvību glābjošās vēstules, kurās viņa Himalajos pazudušais radinieks Džūljens atklājis neparastus noslēpumus. Dodoties ceļojumā kopā ar Džonatanu, nokļūsim gan Buenosairesas  deju zālēs, gan Parīzes noslēpumainajās katakombās, gan Mistiskajos Sedonas tuksnešos.
Otrajā grāmatā  autors dalās piecpadsmit darba gados uzkrātajā pieredzē, kā apgūt līderu mācības metodes. Līderu mācības sistēma, kā arī izklāstītie principi, līdzekļi un taktika ir reāla, un tā tūkstošiem cilvēku palīdzējusi gūt uzvaras biznesā.Vēlaties kļūt par līderi? Iedziļinieties šai izdevumā!

Latvijas TV režisors NORMUNDS SMAĻINSKIS vairāk nekā desmit gadus veltījis noslēpumainu objektu izpētei Latvijā. Rezultātā tapusi populārzinātniska grāmata "Nezināmā Latvija." Vai senajiem baltiem ir bijusi sava rakstība? Kas un kad Latvijas smilšakmenī iegrebis noslēpumainas zīmes? Kāpēc un ar kādu nolūku? Izlasot šo grāmatu, iepazīsieties ar tās autora intriģējošām versijām un meklēšanas ceļiem.
Vasaras sākumā  Jāņa Rozes apgādā dienasgaismu ieraudzījusi NATAŠAS EDVARDSAS grāmata "Visuvarenais ķiploks".
Tā ir  rokasgrāmata par ķiploku audzēšanu, lietošanu uzturā un ārstniecībā. Izrādās, ka ķiploka brīnumainās spējas bagātināt ēdienu un dziedināt  jau 3000 gadu atpakaļ pazinušas senās Mezopotāmijas civilizācijas. Tā izcilais, spēcīgais aromāts un dabiskās ārstniecības spējas nav zaudējušas popularitāti arī mūsdienās. Pie šī brīnumainā auga rašanās, daba ir paveikusi nozīmīgāko darba daļu. Mums tikai atliek novērtēt to un baudīt ražu. Šī grāmata parāda, kā to labāk izdarīt. 
Grāmata "Jasmīn baltais, mana mūža..." ir dziedātājas INDRAS LINTIŅAS ļoti personisks un atklāts dzīvesstāsts, kurš cieši savijies ar harismātisko Atmodas laika personību-komponistu Eduardu Rozenštrauhu. Autore lasītājam atklāj ne vien viņu attiecību un vērienīgo koncertu aizkulises, bet arī pierāda  kurš patiesībā  ir populāro dziesmu "Jaunība", "Vecpiebalgas ūdensrozes" un daudzu citu autors.Daudzi liktenīgi pavērsieni, tikšanās, aizraušanās un aizkustinoši stāsti vijas cauri grāmatai, apliecinot autores alku dzīvot, dziedāt un mīlēt. Grāmata būs interesanta visiem tiem, kas mīl izzināt ievērojamu personību dzīvi un likteņa pavērsienus.
Interesanta solās būt arī VITAS JAUNZEMES grāmata "Mana mamma- Dieva lutekle"
 
1956. gadā  Padomju Latviju pāršalca prieka un lepnuma vilnis: latviete – olimpiskā čempione! Kaut arī Inese Jaunzeme uz olimpiādi devās PSRS komandas sastāvā, viņa tik un tā bija mūsējā.
Vai zelta medaļa un citi panākumi sportā bija Dieva sarūpēti vai Ineses spītīgās apņēmības rezultāts? Vai ceļš pa medicīnas kāpnēm bija Dieva nolikts vai Ineses apzinīgās rīcības sekas? Vai liktenīgā mīlestība Ineses dzīvē bija kā Dieva dāvana vai kā prieka un sāpju kokteilis? Un slimība? Par to visu un daudz ko citu lasiet grāmatā, kas uzrakstīta raitā valodā un ir bagātīgi ilustrēta.
Jaunumos būs arī daudz daiļliteratūras grāmatu: gan oriģinālliteratūra, gan arī aizrobežu autoru sacerējumi.
Ungāru rakstnieka LESLIJA L. LORENCA romānu sižets vienmēr ir aizraujošs, negaidītu pavērsienu un humora bagāts. To noteikti var attiecināt arī uz viņa nesen Latvijā iznākušo grāmatu "Budistu klostera noslēpums".
 
Šī romāna darbība risinās klusajā un nomaļajā Litangas klosterī, kur ierodas senu rakstu pētnieks. Autors rāda, kā zinātnieka centieni saskaras ar klostera mūku pretestību, kā arī vieglas laimes meklētāju tīkojumiem. Bet klostera īstenie noslēpumi paliek nesatricināmi. Intriģējošs sižets un viegli ironisks autora rakstīšanas stils.
Apgāds "Zvaigzne ABC" laidis klajā MONIKAS ZĪLES jauno romānu "Vīrietis vēsai vasarai". Rakstnieces talanta cienītājiem šī grāmata būs viegla izklaide darbdienas vakaros vai citos brīvbrīžos.
 
Grāmatā  ir viss vienkopus – romantisku jūtu un kaislību pretrunīgajam virpulim pievienojas politikas un biznesa spēlītes – pat ar kriminālu pieskaņu. Romāna varoņi ir gluži kā dzīvē noskatīti, pat varētu vilkt paralēles ar Latvijā populāriem cilvēkiem.
Vairākas grāmatas iepriecinās arī LATA ROMĀNA CIENĪTĀJUS. Viena no tām- DAINAS AVOTIŅAS jaunie romāni "Kumpiņa. Atrastā dienasgrāmata" .

Kumpiņa ir  veco ļaužu pansionāta iemītnieces iesauka. Večiņa rūpējās par vēl daudz vecāko Jēkabu, viņas jaunības mīlestību, ar kuru satikās no jauna, kad Latvija atguva neatkarību. Abu dzīve ir gara un raiba kā Latvijas mūžs.
 Atrastā dienasgrāmata ir Ances mātes piezīmes par dzīvi izsūtījumā, to turpina Ance, kuru Latvijā sagaida mīlestība bez piepildījuma.
Šī ir tikai neliela daļa no visām tām grāmatām, kuras jūs gaidīs Jauno grāmatu dienā. Ne mazāka izvēle būs arī krievu tautības lasītājiem. Ceram, ka labprāt apmeklēsiet šo pasākumu.
  Anda Skrindževska

  

Nav komentāru: