2009. gada 14. janv.

Jaunās grāmatas

Šī gada 16. un 17. janvārī mūsu bibliotēkā tiek rīkotas informācijas dienas. Lasītājiem tiks piedāvātas vairāk kā 30 jaunās grāmatas. Būs intersanta nozaru literatūra,kā arī plašs daiļliteratūras klāsts dažādām gaumēm.
Lūk, dažas grāmatas no jaunās kolekcijas:
Pāvests Jānis Pāvils II iegājis cilvēces vēsturē kā izcila XX gadsimta garīgā autoritāte, kuras ietekme un nozīmīgums sniedzās tālu ārpus katoļu Baznīcas robežām. Jānis Pāvils II ir ļoti daudz darījis, lai Romas katoļu baznīca trešajā tūkstošgadē ieietu kā ietekmīgs sabiedrisks spēks nevis kā reakcionāra organizācija. Viņš kļuva par pirmo pāvestu, kurš kontaktējās ar citām konfesijām.
“Kornvels labi pazīst Vatikāna iekšējās norises. Viņš raksta ar acīmredzamu cieņu pret Baznīcu, bet tas neattur viņu no dažiem ārkārtīgi kutelīgiem jautājumiem. Viņa grāmata balstīta uz nevainojamiem pētījumiem un noved pie ārkārtīgi satraucošiem secinājumiem. ''Pāvestu ziemā " būtu jāizlasa ikvienam Romas katolim, kā arī citu kristīgo konfesiju pārstāvjiem.”
Keitija Sondersa The Times
Klajā nācis LA izdevniecības gadskārtējais un tradicionālais izdevums “Dārzkopja padomnieks 2009”. Kā parasti, saturs sadalīts nodaļās – augļkopība, dārzeņkopība un puķkopība, bet šoreiz tām pievienota arī bioloģiskā dārzkopība, kas gadu no gada kļūst aktuālāka. Apjomīgākajās tabulās apkopotas populārākās, kā arī jaunākās augļu un dārzeņu šķirnes. Pārliecinošā vairākumā ir jauni temati, mūsdienīgi materiāli, lasītāju pieprasīta informācija. No augļudārza kultūrām vairāk aplūkotas kazenes, remontantās zemenes, vīnogas, kultūrmellenes un krūmogulāji. Sakņudārza kopēji uzzinās par tomātu, papriku, galda biešu, meloņu, arbūzu, kā arī mazāk pazīstamu dārzeņu audzēšanu, arī par komposta izmantošanu un salnu iedarbību. Bagātīga ir puķkopības nodaļa – tur atrodami padomi gan viengadīgo, gan daudzgadīgo krāšņumaugu audzēšanā, atsevišķi raksti veltīti falenopšu, pelargoniju, sniegarožu, akmenssēkļu, peoniju, dienziežu, rudbekiju, kannu, helēniju, vēlziežu, eņģeļtauru, delfīniju un rožu audzēšanai, bet viengadīgie augi raksturoti pēc to izmantošanas mērķa – agra pavasara ziedētāji, puķes apmalēm un kapsētām, graudzāles, vīteņaugi, konkrētu krāsu ziedi... Mūsdienās gandrīz katrā mājā tiek turēts kaķis, suns, putniņš, zivtiņas...Bet parasti nevienam neienāk prātā, ka šie dzīvnieki līdztekus tīkamam kontaktam un rotaļu priekam dāvā mums arī veselību – ārstē no dažādām slimībām. Veterinārārsts, med. zin. kand. Vladimirs Agafoničevs savā grāmatā stāsta par īpašu mūsdienu medicīnas virzienu – dzīvniekterapiju. Šī nozare šobrīd atzīta visās attīstītās valstīs, dažādi institūti pēta dzīvnieku iedarbību uz cilvēku, notiek starptautiskas konferences un semināri, veltīti ārstniecības metodikai. Šī grāmata vēsta, kā un no kādām slimībām ārstē dažādi dzīvnieki, kādus ārstnieciskus preparātus no tiem iegūst, turklāt uzzināsiet jautrus un aizkustinošus stāstus par dzīvnieku paradumiem, atjautību un nesavtīgu palīdzību cilvēkam.

Nav komentāru: