2018. gada 9. maijs

LĪNIJAS PĀRTOP SKAISTĀS GLEZNĀS

No 7. maija līdz 8. jūnijam Viļānu pilsētas bibliotēkas pasākumu telpā atvērta savdabīga, uzrunājoša Madaras Mālnieces darbu izstāde. Līnijas Madaras gleznās pārtop burvīgos sieviešu tēlos un eksotisku ziedu motīvos. Skaista, izsmalcināta grafika, kuru patiešām ir vērts apskatīt.

Lūk, ko par sevi stāsta pati topošā māksliniece:
"Esmu Madara.  Pašlaik studēju Latvijas Kultūras akadēmijas, Kultūras teorijas un menedžmenta 3.kursā. Pirms tam pabeidzu Rīgas Celtniecības koledžas Restaurācijas nodaļu. Dzimusi Rēzeknē, augusi un mācījusies Nagļos, pēcāk Varakļānos, tad Rīgā, kur studēju vēl aizvien. Pašlaik dzīvoju netālu no Cēsīm – Priekuļos. Cenšos iesaistīties un līdzdarboties dažādos kultūras pasākumos, priekšā ir sarunu festivāls “Lampa”. Pie savām Interesēm varu pieskaitīt ceļošanu, dažādas mākslas izstādes un  dažādus kultūras notikumus. Interesē, kas notiek apkārt, dažādi latviešu veikumi un sasniegumi gan tepat Latvijā, gan pasaulē, kā arī uzzināt jaunas, aizraujošas lietas.  
Zīmēju jau no bērnības, mājās ir saglabājušies arī kādi bērnības zīmējumi. Vēlme sevi izpaust radoši ir bijusi klātesoša vienmēr, tomēr  ‘lielais sprādziens’ notika, šķiet 2007.gadā, kad radās vēlme zīmēt toreiz, interneta plašumos, populārus cilvēciņus. Pēc tā sākās pašas fantāzijas lidojumi, kuru pašreizējo izskatu var apskatīt izvietotajos darbos. Jau sākotnējos darbos dominē sievietes tēls, kurš ir palicis aktuāls arī pašlaik un ir dominējošais tēls gandrīz katrā zīmējumā. Tematiskās līnijas laika gaitā ir nostiprinājušās, tādējādi darbos dominē sieviešu tēli, ziedi un līniju daudzveidība. 

Personīgajā kolekcijā varētu būt ap 200 dažādu izmēru un stilu zīmējumiem. Ja esi draugos ar instagram, manus darbus vari atrast arī tur - @mmalniece
Pašlaik darbi top gan paralēli klausoties lekcijas un tiek pabeigti mājās, gan arī tikai mājās, jo ir nepieciešams miers un pilnīga koncentrēšanās, tādi parasti ir kolāžas un akrila darbi. Pārsvarā apskatāmie darbi ir radīti ar pildspalvu vai smalko marķieru palīdzību un prasa ilgu laiku un pacietību. Pēdējā laika vēlme pēc jaunām dvesmām un eksperimentiem mani ir noveduši līdz kolāžu veidošanai, kur tiek savienoti iepriekš radīti akvareļzīmējumi, pildspalvas un dažādu krāsu un tekstūru papīri. Mēģinot izkāpt no komforta zonas (lasīt: zīmēšanas ar pildspalvām), izmēģinu arī darbošanos ar akrila krāsām, arī šis process veicams tikai mierīgos apstākļos un noskaņojumā. Patīk arī zīmēt zīmējumus, kurus pati nekrāsoju, bet tie tiek dāvināti mazajiem māksliniekiem, lai var izpausties pēc sirds patikas. Šādus krāsojamos darbiņus veidoju gan uz audekla, kuru pēc tam var pielikt istabā pie sienas, gan uz papīra lapām vai kartoniem, kurus pēc tam var ierāmēt. Galvenais ir ļauties savām fantāzijām un izpaust tās redzamā veidā!

Uzskatu, ka cilvēkam ļoti svarīgi ir būt atvērtam gan pret citiem cilvēkiem, gan dažādiem viedokļiem un kultūrām, mums jāmēģina uz dzīvi raudzīties ar plašu skatienu un atvērtu prātu."

Nav komentāru: