2008. gada 24. nov.

Adventa laiks

Ir Advente,
Ņem pirmo sveci, dedz,
Lai doma skaidra, acis gaišāk redz,
Un sirds ne tikai savu bēdu jūt,
Bet cenšas visiem palīdzēt, kam grūti.
(L. Apšeniece)
Pavisam drīz klāt būs Advente, četras nedēļas pārdomām un mieram. Tulkojumā no latīņu valodas adventus nozīmē atnākšanu. Šis laiks ir garīguma un cerību pilns, jo mēs taču gaidām savu Glābēju . Katram cilvēkam šis atnākšanas brīnums ir savādāks. Daudziem tas ir Jēzus bērniņa atnākšanas laiks, citiem Ziemassvētku nakts brīnumi ir citi. Tomēr šai tumšajā gadalaikā mēs visi tiecamies pēc gaismas, pēc dzīvās uguns.
Četras sveces Adventa vainagā- četri pakāpieni ceļā uz Ziemassvētkiem. Katru nedēļu, iededzot pa svecei vainagā, gaisma pieaug, līdz beidzot pienāk Ziemassvētki ar Prieka vēsti. Šogad mēs pirmo Adventa sveci degsim 30.novembrī.
Lai jums harmonisks un svētīgs šis laiks!
Tiem, kuri vēlas saņemt vairāk informācijas par Adventu un tā tradīcijām, iesaku iegriezties mūsu lasītavā un apskatīt periodikas klipu izstādi " Advents- gaidīšanas un cerību laiks". Tā būs skatāma līdz Ziemassvētkiem.
Ja kāds dienas darbu steigā nepagūs pats pagatavot Adventa vainadziņu, tad pastāv lieliska iespēja to iegādāties amatnieku un jauno mākslinieku darbu izstādē, kura tiks svinīgi atklāta 30. novembrī plkst. 14.00 Viļānu pilsētas domes zālē.Izstādē būs arī daudz dažādu rokdarbu un amatnieku izstrādājumu. Varbūt, ka tieši šeit jūs izvēlēsieties kādu jauku un praktisku dāvanu saviem tuviniekiem.
Izstāde būs atvērta 1 nedēļu.

Nav komentāru: