2017. gada 21. dec.

Derīgo padomu stunda Ziemassvētku noskaņā

Tuvojas Ziemassvētki... laiks, kad eglītēs sāk mirdzēt sveces. Dvēsele ilgojas un gaida kādu brīnumu. Savukārt bērni gaida Salavecīti ar lielo dāvanu maisu.
Šajā pirmssvētku noskaņā mūsu bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā notika derīgo padomu stunda "Eglīšu rotājumi".
Vispirms bērniem tika pastāstīts par eglīšu rotāšanas tradīcijām. Izrādās, ka tās aizsākušās jau 15. gadsimtā Livonijā un Vācijā. Senāk eglīšu rotājumiem izmantoja dabas materiālus, no kuriem darināja puzurus. Eglītes pušķoja arī ar āboliem, riekstiem, piparkūkām.
Tikai 19.gadsimtā parādījās rūpnieciski ražotie rotājumi: fejas, eņģelīši. Bet padomju varas gados bija cita tematika- pionieri, kosmonauti, zvaigznes, Salaveči un Sniegbaltīte. Iecienīts rotājums bija arī konfektes ar bārkstīm.
Viļānu pilsētas egle šogad rotāta ar etnogrāfiskajām rakstu zīmēm-Sauli, Zvaigzni, Jumi, Laimu u.c. Mūsu senči ticēja,ka tās nes svētību, aizsargā un pozitīvi uzlādē.
Derīgo padomu stundā bērniem tika mācīts, kā pašiem darināt skaistus un neparastus rotājumus- zvaigznītes, sirsniņas un citas interesantas mantiņas.
 Viļānu vidusskolas 3.a klases skolēni ar savu skolotāju Olgu Černovu cītīgi darbojās: vēra pērlītes, sēja pušķīšus no lentēm un darināja savu Ziemassvētku zvaigzni.
Rotājumi sanāca dažādi, katrs bērns tajā ielika savu prasmi un izdomu.
                                             Ināra Svilāne
P.s.Raksta autores foto

Nav komentāru: