2016. gada 15. marts

JAUNĀS GRĀMATAS MARTĀ17., 18. martā mūsu bibliotēkas darbinieki gaida savus lasītājus uz Jauno grāmatu dienām. Būs diezgan liels grāmatu klāsts dažādām gaumēm. Ieskatam dažas no tām.

Autore Līga Blaua uzsver, ka grāmata ir dāvana aktierim, sveicot viņu darba un personīgās dzīves zelta mirkļos-50. sezonā teātrī, saņemot balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā, un kopā ar sievu Dainu svinot 50 gadu kāzu jubileju. 
"Mana dzīve skrien kā viens švilpiens un vienmēr esmu jutis, ka tajā skrējienā  mani kāds sargā. Mani stiprākie sargi ir mana ģimene, bet esmu sajutis, ka ir kāda roka, kas pēdējā brīdī  mani ir satvērusi un pasargājusi, pavilkusi atpakaļ, lai nenotiktu tas, kas varēja notikt,"tā  par savu dzīvi Uldis Dumpis.
Līdz pat 1991. gadam, jau Atmodas laikā, latvieši joprojām tika iesaukti PSRS armijas obligātajā dienestā. Šis ir stāsts par to, kādu ceļu iesauktie izvēlējās, kad nokļuva dienestā. Bija jāatrod vidusceļš starp sirdsapziņu un dzīves realitāti. Katrs dzīvoja pēc savas pārliecības par labo un slikto.
Maģiskā reālisma garā rakstītais Laimas Kotas romāns caur gandrīz vai neiespējamiem notikumiem lūko izstāstīt Rīgas Miera ielas vēsturi. Tomēr tas ir tikai šķitums, vien romāna virskārta. Meistarīgi darbojoties ar pārspīlējumiem, autorei izdodas reālo un sadomāto vēsturi saaust vienā košā gobelēnā, kas vēsta  vairs nebūt ne par vienu ielu,bet gan par piederību mājām, valstij, arī sev un katra paša brīvību un atbildību. Tas ir stāsts par tramvaja vadītāju Mildu de Kalnu, augumā raženu meiču,kurai ir veicama sava misija Ziemassvētku sajūtu pārņemtajā Rīgā.

У каждого человека есть свой потолок. Останься Валдис Затлерс в медицине, она возможно быстрее шагнула вперёд. С какой страстью экс-президент рассказывает о борьбе за больницу, о налаживании сотрудничества с западными клиниками, о попытках получить качественное оборудование- это настоящая битва за своё дело, свой коллектив и свою больницу. Чтение этой книги доставляет колоссальное удовольствие, потому что эти страницы написаны по- настоящему увлечённым человеком, врачом от Бога.

 Человек создан для счастья как птица для полёта. Однако большинство из нас живут в мире проблем и переживаний. Почему? И можно ли сделать так, чтобы проблемы решались легко и быстро, и жизнь доставляла настоящее удовольствие? Как научиться жить спокойно и радостно?Если эти и подобные вопросы посещают вашу голову, значит эта книга- для вас.
 Вадим Ладышев появился в жизни Кати Проскуриной очень вовремя. До этого у неё было всё- крепкая семья, хорошая работа, полный материальный достаток. И вдруг ничего не осталось, кроме разбитой машины, синяков, да швов на лице, безысходности и нетерпимой боли в душе. Казалось, единственный выход- спрятаться от внешнего мира. Но Вадиму удаётся убедить Катю в обратном..
Anita Dakule

Nav komentāru: