2013. gada 29. jūl.

TREŠĀ TĒVA DĒLA "meitas"pulcējas Siguldā

No lietus skavām izrāvušies, Viļānu pilsētas bibliotēkas darbinieces 19. jūlijā  pievienojās pārējam Latvijas bibliotekāru pulkam bibliotēku attīstības projekta "Trešais tēva dēls "līdzšinējā posma noslēguma pasākumā Siguldā.
Vēlā pēcpusdienā iebraucām saules pielietajā un senu teiksmu apvītajā pilsētā.
Strūklakas pie baznīcas laistījās saules staros, un mūs sagaidīja viesmīlīgi Siguldas jaunieši. Juzdamies kā pasakā, mēs katrs saņēmām noslēpumainu velti-cieto riekstu. Riekstiņā slēpās "TREŠĀ TĒVA DĒLA"sagādāts jauks pārsteigums- lietusmētelīši košās krāsās.
Bija tādas sajūtas, it kā Siguldas pils varenie vecie mūri un torņi  apsargātu visus pasākuma dalībniekus. Un kur nu vēl brīnišķais skats uz Gaujas senleju un Turaidas pili!
Patīkami bija satikt savas profesijas cilvēkus, kurus visus vieno mīlestība uz grāmatu, uz lasītājiem, atbildība un lepnums par savu darbu, kā arī cenšanās ieviest jaunas idejas un progresīvas tehnoloģijas, iemācīties kaut ko jaunu. Mēs taču to varam un gribam!
 
 Bija ļoti patīkami uzklausīt atzinības vārdus, kuros izskanēja bibliotekāra darba pozitīvs vērtējums. Jāsaka, ka ikdienā sabiedrība mūs šajā ziņā ne  īpaši lutina, tāpēc sevišķi patīkami šajā tikšanās reizē bija dzirdēt, ka mūsu profesija ir cieņā turama un augstu vērtējama.
Malkojot vīnu un baudot garšīgo mielastu, mūs priecēja Mocarta "Mazā nakts mūzika" un citi slaveni skaņdarbi, kuri uzbūra sapņainu noskaņu. Savukārt Intars Busulis ar savu enerģisko un ekspresīvo izpildījuma manieri saulrieta stundā iekvēlināja klausītāju dvēseles stīgas.
Līdz ar saulrieta pēdējiem stariem ieradās folkloras grupa "Skandinieki", lai vienotu visus klātesošos ar mūžsenām vērtībām- tautasdziesmām un uguns rituāliem. Iedegās svecītes un svētku ugunskurs, kas vēl vairāk pastiprināja šo īpašo pasākuma gaisotni un deva ceļamaizi turpmākajām gaitām.
 
Šajā jaukajā tikšanās reizē mēs guvām jaunu enerģiju, jaunu darba sparu un jaunus draugus.
Lai arī jums, mūsu emuāra apmeklētājiem, šī vasara dāvā kādu ceļojumu, kas dotu spēku, mundrumu un dzīvesprieku!
                                                                                                                Ināra Svilāne
P.s. Ināras Svilānes un Zelmas Tučes foto
 

Nav komentāru: